Депресія - це психічний стан, який яскраво можна схарактеризувати хронічним смутком і втратою інтересу. Він впливає на те, як ви почуваєтеся, думаєте і поводитеся, і може призвести до різноманітних психічних і фізичних труднощів. Депресію ще називають клінічною депресією. Це може виявлятися в тому, що вам важко виконувати рутинні щоденні справи, а також ви можете відчувати, що життя не варте того, щоб його проживати. Більше того, не бачите сенсу в цьому!
Варто пам'ятати, що депресія - це більше, ніж просто поганий настрій, і це не те, з чого ви можете легко "вийти". Депресія може потребувати тривалої терапії. Але як показує практика, більшість людей, які страждають на депресію, можуть отримати позитивний результат від ліків або після консультування психотерапевта. Тому звертатися до психологів, коли ви відчуваєте депресію - це нормально і правильно.
Які ж поширені симптоми проявляються під час того, коли депресія повністю вами починає володіти?
- смуток, плаксивість, спустошеність або безнадія
- гнів, нетерпіння або розчарування, навіть через незначні проблеми
- відсутність задоволення або інтересу до більшості видів діяльності
- проблеми зі сном (безсоння або навпаки надмірний сон)
- постійна втома і брак енергії
- зниження апетиту та зниження ваги або ж навпаки, різке підняття ваги шляхом розладів харчування
- неспокій або збудження
- сповільнення мислення, мовлення або рухів
- почуття нікчемності або докорів сумління
- звинувачення себе у всіх проблемах
Якщо ви відчуваєте постійний депресивний стан - вам якнайшвидше варто записатися на зустріч до психолога. А також можете поговорити про це з близьким другом або коханою людиною, священником або кимось іншим, кому ви довіряєте, якщо ви не наважуєтесь спершу звернутися до психотерапевта.
Залежно від статі та віку, симптоми депресії можуть бути різними. Поговоримо про це детальніше.
Чоловіки в депресії рідше зізнаються в емоціях ненависті до себе та показують песимізм. Натомість вони часто відчувають виснаження, роздратування, проблеми зі сном, а також втрату інтересу до роботи та діяльності. Вони також більш схильні до таких симптомів, як гнів, насильство та вживання психоактивних речовин.
Жінки ж дуже схильні до таких симптомів, як сильне почуття провини, надмірний сон, переїдання та збільшення ваги. Гормональні показники впливають на депресію у жінок під час менструації, вагітності та менопаузи. Кожна сьома жінка має симптоми післяпологової депресії, після розлучення або, наприклад, після зміни сфери діяльності чи переїзду.
Якщо говорити про підлітків, то в цей період вони відчувають дратівливість, ворожість і збудження. Також вони також можуть відчувати головний біль, біль у шлунку або інший тілесний дискомфорт.
Не потрібно терпіти будь-які негативні зміни. Тому якщо ви відчуваєте постійну втому, поганий настрій, самопочуття або не можете радіти життю - це основні дзвінки того, що вам варто звернутися до психолога.