Сімейні проблеми виникають тоді, коли розбіжності між членами сім'ї стають надзвичайно сильними та частими. Все стає гірше, коли вони вже заважають повсякденному життю.
Певний рівень напруженості в сім'ї є природним, а сімейна динаміка кожної людини є унікальною. Однак, коли сім'я не в змозі залагодити розбіжності, а емоційна напруженість навколо стосунків стає надмірною, можуть розвинутися симптоми поширених психічних розладів, таких як тривога або депресія. І на жаль, багато є таких, хто вже страждає на це, але за певних обставин не хоче або не може почати це вирішувати.
Сімейні труднощі є різними для кожної людини, так само як і емоційні та психологічні реакції людей на ці ситуації. Однак, деякі симптоми є поширеними:
- Тривога або занепокоєння: тобто ви можете регулярно відволікатися на сімейні турботи, і вам буде важко зосередитися на інших речах. Це може призвести до труднощів з психічним здоров'ям, якщо не контролювати це протягом тривалого періоду часу.
- Депресія або смуток: напруга, розбіжності або відстороненість від сім'ї можуть викликати у вас депресію або почуття безнадії.
- Загальний стрес: у вас можуть бути труднощі зі сном або навіть виникати фізичні симптоми, такі як м'язова напруга, головний біль і проблеми з травленням
- Низька самооцінка: почуття тривоги або загрози у близьких стосунках може змусити вас сумніватися в собі та своїй значущості.
Коли ви зрозуміли, що більше не хочете страждати - ви повинні відразу діяти. Що можна зробити, щоб позбутися проблем у стосунках?
Психотерапія. Знайдіть терапевта, який допоможе вам розв'язувати сімейні проблеми та надасть кваліфіковані рекомендації щодо їх вирішення. Для роботи з психотерапевтом можна використовувати індивідуальну терапію, парну або сімейну, в якій під час сесії беруть участь декілька людей.
Практики усвідомленості або медитації. Постарайтеся виділити час на спокійні роздуми. Це може допомогти вам отримати уявлення про сімейні проблеми та знайти спосіб їх вирішення, а також мінімізувати напругу і симптоми тривоги
Ведення щоденника. Можливо банально, але дієво. Письмовий запис ваших думок і почуттів, які пов'язані з сімейними проблемами може допомогти вам прояснити вашу точку зору на ці теми. Намагайтеся спілкуватися з друзями та іншими членами сім'ї. Вони можуть допомогти вам зрозуміти ваші сімейні проблеми, а також зняти напругу в проблемних стосунках, нагадавши вам про інших людей, на яких ви можете покластися.
Оскільки сімейні проблеми дуже різняться і є глибоко особистими, важко сказати напевне, наскільки вони поширені.
Як знайти психолога. який допоможе вам розібратися із сімейними проблемами?
Знайдіть спеціаліста, який спеціалізується на допомозі у вирішенні саме вашої сімейної проблеми. Терапевти часто використовують різні способи вирішення сімейних труднощів. Деякі методи вимагають участі лише однієї людини, а інші можуть вимагати участі двох або більше членів сім'ї.
Типові методи включають:
- Сімейна структурна терапія
- Консультування пар
- КПТ розшифровується як когнітивно-поведінкова терапія.
- Психодинамічна психотерапія
- Терапія прийняття та прихильності
- Міжособистісне консультування
Якщо ви зараз розумієте, що у вас є видимі та відчутні проблеми у сім'ї - не зволікайте та зв'яжіться зі мною прямо зараз. Адже особисте, ментальне здоров'я дуже важливе.