Чому не варто ігнорувати стан тривоги?

Тривожні розлади - це одна з форм психічних захворювань. Тривога ускладнює нормальний процес дня і загалом життя. Симптоми можуть включати тривогу, паніку і страх, а також пітливість і прискорене серцебиття.

Почуватися стурбованим - це процес нормальний. Тобто якщо вам потрібно розв'язувати якусь проблему на роботі, піти на співбесіду, скласти іспит або зробити важливий вибір, ви завжди відчуваєте занепокоєння або напругу. Але це нормально лише тоді, коли вона швидко минає і не заважає вам нормально існувати.Тому коли тривожний розлад виходить за рамки звичайної тривоги та незначного занепокоєння, яке ви можете відчувати час від часу - варто не зволікати, а звернутися за допомогою до психолога.

Тривожний розлад розвивається коли:

  • Тривога погіршує вашу здатність діяти.
  • Коли щось провокує ваші емоції та ви часто надмірно реагуєте.
  • Ви вже не контролюєте те, як реагуєте на події.

Які існують види тривожних розладів?

  • Генералізований тривожний розлад (ГТР).
  • Тривожний розлад.
  • Фобії.

Які фактори сприяють виникненню тривожних розладів?

Тривожні розлади схожі на інші види психічних захворювань. Вони не є наслідком особистісних дефектів, вад характеру чи проблем з вихованням. Але спеціалісти не завжди впевнені в тому, що саме викликає тривожні розлади. Вони вважають, що на це впливає сукупність причин:

  • тривалий або сильний стрес, який регулює ваш настрій. Такий стрес протягом тривалого періоду часу може сприяти виникненню тривожного стану.
  • фактори навколишнього середовища, наприклад переживання травматичної події 
  • сімейні проблеми

Варто завжди пам’ятати про основні ознаки та симптоми тривожного розладу, адже вони можуть бути фізичні (холодні або спітнілі руки, у роті пересохло, прискорене серцебиття, нудота, оніміння або поколювання в руках чи ногах, напруженість у м'язах, утруднене дихання), психічні (відчуття паніки, страху та занепокоєння, нічні кошмари, повторювані думки або спогади про трагічні події, (неконтрольовані та нав'язливі думки), поведінкові прояви (нездатність залишатися спокійним і врівноваженим, ритуальні дії, наприклад, часте миття рук, проблеми зі сном)

Не бійтеся вчасно позбутися цих проблем та зверніться до психотерапевта, адже так жити стане значно легше.

Почуватися стурбованим - це процес нормальний. Але це нормально лише тоді, коли він швидко минає і не заважає вам нормально існувати.